מה חשוב בשיפוץ משרד?

 
שיפוץ הוא סיטואציה מורכבת: לצד ההתרגשות על כך שהחלל אותו משפצים עומד להפוך ליפה, מרווח, חדש ואולי אפילו מעוצב יותר – ישנן גם תחושות כגון לחץ, חשש ותקווה שהכול יתבצע כמו שצריך.
שיפוץ משרדים עלול להיות מורכב אף יותר: משרד משמש לרוב כמקום עבודה, עם צוות עובדים ואפילו לקוחות.
כאשר עומדים לפני תהליך של שיפוץ משרדים, בפרט אם אתם בעלי המשרד – חייבים לדעת מראש ממה מורכב התהליך, מה יש לקחת בחשבון וכיצד לעבור את התקופה הזו בצורה הטובה ביותר ולצאת ממנה מרוצים.

 

שיפוץ משרדים – מאיפה בכלל כדאי להתחיל?

 
בין אם מדובר במשרד קטן ובוודאי אם מדובר במשרד גדול יותר עם צוות רחב ולקוחות – מומלץ להשקיע בהכנה לקראת תהליך השיפוץ לא פחות מאשר משקיעים בשיפוץ עצמו. ישנם מספר דברים אשר כדאי לקחת בחשבון עוד לפני תחילת התהליך:

1. תקציב – שיפוץ משרדים יכול להיעשות בתקציב קטן או גדול, אך התוצאות כמובן תהיינה בהתאם. כדאי להגדיר מראש מה התקציב שיש לכם לצורך שיפוץ המשרד, ולעבוד לפיו. קחו בחשבון שלעתים קרובות ישנן חריגות קטנות מהתקציב בסופו של דבר, ומומלץ להתחשב בכך כאשר מחשבים את התקציב מלכתחילה.

2. אנשי מקצוע – ישנם אנשי מקצוע העוסקים בתחום אחד הקשור לשיפוצים, למשל אינסטלטורים\צבעים\רצפים וכן הלאה.
לצד זאת, ישנם גם קבלני שיפוצים המביאים עמם אנשי מקצוע מתחומים שונים – וכך מקיפים את כלל השיפוץ. שיפוץ משרדים עשוי להיות מורכב וארוך, ולכן חשוב לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר. שווה להשקיע ב-"סקר שוק" אשר בו תוכלו לבדוק לעומק את אנשי המקצוע אשר אתם מעוניינים להעסיק, וכך תוכלו גם להחליט האם הם אכן מתאימים לשיפוץ המתוכנן אצלכם במשרד.

3. מהו היעד הסופי – שיפוץ משרדים הוא פעולה אשר בעל המשרד עושה מסיבות שונות, למשל:
המשרד ישן, הנראות שלו לא מודרנית ובעל המשרד רוצה לגרום לו להיראות מזמין ונעים יותר
המשרד ממוקם במבנה עם תשתיות ישנות אשר כבר לא עובדות כמו שצריך (למשל תשתיות מים, חשמל, צנרת ואפילו קירות); במקרה כזה, מטרת השיפוץ היא לשפר ולחזק את התשתיות
שיפוץ משרדים המתמקד בתשתיות אינו דומה לשיפוץ "קוסמטי" אשר יתמקד יותר בנראות של המשרד ובתיקונים קלים אשר נראים לעין. גם התקציב ואנשי המקצוע יהיו שונים. לכן, כדאי להחליט ולדעת מראש מהי מטרת השיפוץ – ולפיה לפעול.

 

שיפוץ משרדים – מה חשוב במיוחד? במה כדאי להשקיע?

 
מעבר לשלושת הגורמים המפורטים למעלה, אשר כדאי לחשוב עליהם מראש ולהשקיע בבחירתם טרם התחלת תהליך השיפוץ – מומלץ להתחשב גם בדברים נוספים רלוונטיים. ריכזנו כאן עבורכם שניים מהם:

  • הגדירו זמן לתהליך השיפוץ – נכון, בוודאי שאי אפשר לדעת מראש כמה זמן בדיוק יארך השיפוץ; בדיוק לכן – כדאי להתייעץ מראש עם אנשי המקצוע שלכם, ולבקש מהם הערכת זמן. במידה ולמשרד שלכם מגיעים לקוחות, והוא מושבת בזמן תהליך השיפוץ – תצטרכו להיערך בהתאם ולהודיע על כך מראש. גם אם הזמן המוגדר יתארך מעט (כפי שקורה לעתים קרובות כאשר מתחילים בתהליך של שיפוץ משרדים) – קחו את הזמן הזה בחשבון, ותהיו מוכנים.

  • בחירת חומרים איכותיים – זה אולי מובן מאליו, אבל לעתים קרובות שוכחים להשקיע בכך בזמן תהליך השיפוץ. התייעצו עם אנשי המקצוע וגם בדקו בעצמכם; כיום אפשר למצוא בקלות מידע אמין באינטרנט, וכך תוכלו לדעת, למשל - האם כדאי לקנות כלים סניטריים בחנות זו או אחרת, איזה סוג של צבע לקירות לרכוש והיכן ניתן להשיג פתרונות תצוגה למשרד שלכם בגמר השיפוץ.

ניתן לומר, לסיכום, כי שיפוץ משרדים הוא תהליך אשר מצד אחד יקדם את המשרד או העסק שלכם אך מצד שני – עלול להיות גם ארוך ואפילו מלחיץ. אם תצליחו להיערך מראש, להתחשב בכל הגורמים ולקחת בחשבון שינויים לאורך תקופת השיפוץ – אין ספק כי התהליך יהיה קל ויעיל יותר.
 
 
אנחנו הופכים לכם כל חלום למציאות שעולה על פני כל דמיון! מעוניינים להתייעץ איתנו?
חייגו עכשיו והמומחים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 054-7767767