קבלן גמר

 
קבלן גמר הוא איש מקצוע שאחריותו מתמקדת בכל תחום הגימור החיצוני והפנימי של מבנה לאחר עבודות השיפוץ והבנייה. איכות העבודה ומקצועיות של קבלן גמר היא קריטית ומהותית מאוד לעמידות וטיב התוצאה הסופית של המבנה שנבנה תחת השגחתו.

כך ניתן להבין שלקבלן גמר יש תפקיד משמעותי בכל תהליך הבנייה והשיפוץ, כיוון שאחרי השרטוטים של כלל תכניות המבנה ולאחר אישור של כל המעטפת החיצונית, הקבלן יהיה אמור לדאוג להתקנה של כל התשתיות בהתאם לכל תוכנית בצורה המקצועית ביותר ובהתאם לשביעות רצונו של כל לקוח ולקוח.
 

אחריות על כלל העבודות

 
קבלן גמר יהיה האדם האחראי לבדיקה קפדנית של כל עבודות הטיח במיזם, על הצבע, על הריצוף וכל חיפוי שיתבצע במקום, על כל מבנה הצנרת, לניקוז יעיל של המזגנים ועל כל ההתקנה של תשתיות החשמל והמים. בנוסף, הוא האיש האחראי לבדיקה של הדלתות לאחר שהותקנו בכל המבנה, למשקופים, לכל הכלים הסניטריים ולמעשה לכל הגימור של פנים החלל.
 

איך בוחרים קבלן גמר מתאים?

 
כעת כשהבנו את חשיבותו של קבלן הגמר ואת תרומתו הנכבדה לכל מיזם או פרויקט בבנייה, יש לאתר את הקבלן המתאים שיבצע את מכלול התפקידים הללו. ניתן לעשות זאת במגוון דרכים, הן דרך יזם הבנייה שיש לו ניסיון קודם עם קבלני גמר, דרך אתרי האינטרנט או על ידי המלצה של איש מקצוע בתחום וכו'. כשתבדקו את הקבלנים הפוטנציאלים תיחשפו לתיק העבודות שלהם וכך תצליחו לבחון את מידת המקצועיות.

כמו כן, תוכלו לבדוק עם לקוחות שלו מהעבר, לשאול איך התרשמו ממנו בזמן העבודה, על אופי העובדה במחיצתו ועל איכות העבודה שלו. יתרה על כך, תבדקו אם ניתן לראות את גמר העבודה שביצע במציאות, זאת תהייה האינדיקציה הטובה ביותר. תשאלו לגבי תכונותיו המקצועיות כמו עמידה בלוח זמנים, שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע, וגם על אדיבותו המקצועית.

ודבר אחרון, וודאו כי קבלן הגמר שתהיו מעוניינים בו, הינו קבלן רשום במסגרת רשם קבלנים של המשרד לשיכון ובינוי, זה פרט חשוב שיבטיח לכם אחריות מלאה על כל עבודת גמר לפי חוק.