קבלן שיפוצים רשום

 
 
ענף הבניה סובל מליקויים רבים, בתחומי הבטיחות ובתחום האיכות, רובם ככולם נובעים מחוסר מקצועיות של הפועלים בתחום ללא רישיון, הסמכה ופיקוח מתאים. הן בתחום הבנייה באופן ישיר והן בתחום שירותי המשנה מומלץ לעבוד אל מול קבלנים מורשים ורשומים בלבד. כאשר מדובר בבנייה של בית או מבנה אחר מובן הצורך והפניה אל קבלן בנייה רשום. תחום השיפוצים והשירותים הנלווים (איטום, ריצוף, חשמל, אינסטלציה) סובל יותר מאנשי מקצוע שאינם מורשים ולרוב הצרכן לא תמיד מבין את ערכו של הרישום והרישוי בתחום.
חשוב לדעת כי אין החוק פוסל את קיומם ועבודתם של בעלי מקצוע שונים לרבות בתחום השיפוצים ואינו מחייב אותם לרישום. יחד עם זאת, רישום בפנקס הקבלנים מהווה אסמכתא לאמינות ולאיכות המספקת ללקוחות בשטח ביטחון יחסי בעולם פרוץ ולא מפוקח.

 
 

מהו קבלן שיפוצים רשום?

 
קבלן שיפוצים רשום הוא אדם המוגדר על פי החוק כמישהו שעומד במספר תנאים רלוונטיים, למשל:
1. איש מקצוע אשר עבר הכשרות מתאימות בנושא
2. איש מקצוע אשר עבר בהצלחה מבחן רלוונטי – ובזכות כך יכול להירשם בפנקס הקבלנים
3. איש מקצוע עם ניסיון של חמש שנים לפחות בכל הקשור לעבודות שיפוצים
רובנו מכירים או נעזרנו פעם בשירותיו של איש מקצוע הנקרא גם "שיפוצניק"; אבל שימו לב – לא כל שיפוצניק הוא בהכרח קבלן שיפוצים רשום. מובן כי כל אחד ירצה לקחת את האדם המתאים ביותר, עם הניסיון הרב ביותר כאשר הוא משפץ את הבית או העסק שלו; לכן, אם אתם עומדים לפני תהליך שיפוץ משמעותי הכולל כמה תחומים – כדאי מאד לבחור דווקא במי שהוא קבלן שיפוצים רשום.
 
קבלן שיפוצים רשום
 

למה לחפש קבלן שיפוצים רשום ולא לעבוד עם בעלי מקצוע מומלצים בשטח?

 
 
לפני הכל חשוב להדגיש: אין מטרת האמור להכפיש איש ובין בעלי המקצוע השונים קיימים בעלי מקצוע אמינים ומצוינים בתחומם. ההמלצה לעבודה עם קבלן שיפוצים רשום נובעת מספר אלמנטים חשובים עליהם ניתן את הדגש:
ניסיון - קבלן שיפוצים רשום יכול לזכות בתואר רק לאחר הצגה של חמש שנות ניסיון מוכח בתחום.
פיקוח - הרישום בפנקס הקבלנים מאפשר ללקוח לקבלת מידע אודות הקבלן, כמו גם את הזכות לערער או להתלונן על עבודתו. חשוב לדעת כי לאיגוד הקבלנים אין סמכות חוקית לטיפול בתלונה והטיפול הוא משמעתי ומנהלתי, ויחד עם זאת קבלן שיפוצים רשום הנוטה לקבל תלונות מלקוחותיו יוסר מן הרישום.
בירוקרטיה - שיפוצים רבים מתבצעים כחלק מפרויקט גדול יותר בניהם תמ"א, שיקום ובינוי, שיפוץ לאחר שריפה או אסון טבע ושיקום מבנים. שיפוצים אלה לעתים זוכים לתמיכה ומימון חלקי או מלא של רשויות וחברות ביטוח. מימון זה ניתן רק לעבודת קבלנים מורשים ורשומים וכנגד פיקוח, קבלות בהליך עבודה מוסדר כחוק.
עובדים וקבלני משנה - קבלן שיפוצים רשום לא ייטול סיכונים בהעסקת עובדים באופן לא חוקי, בהעסקת עובדים לא מורשים ואף בהזמנת קבלני משנה לאתר העבודה. קבלן רשום לא יסכן את שמו הטוב ויקפיד על עבודה בהתאם לחוקי הבינוי ולתקנות הבטיחות, העסקת עובדים מקצועיים ומוסמכים בתחומם, יבצע פיקוח תמידי על העבודה ובעבודה אל מול קבלני משנה יבחר לעבוד עם קבלנים מורשים בתחומם.

 
 

אילו עבודות מבצע קבלן שיפוצים רשום?

 
לרוב, קבלן שיפוצים רשום יעסוק בתחומים גדולים ומקיפים הקשור לשיפוץ. לעתים קרובות הוא יעסיק תחתיו אנשי מקצוע בתחומים השונים, והוא זה אשר יוודא כי העבודה נעשית כמו שצריך. קבלן שיפוצים רשום יעסוק לרוב בתחומים אלה:
1. שיפוץ כולל – החל מהדברים הגדולים והמשמעותיים בשיפוץ כגון הריסת קירות ובנייתם, ריצוף, אינסטלציה (למשל בחדר האמבטיה, במטבח וכן הלאה) ועד לעבודות קטנות יותר אך משמעותיות כגון צבע.
2. שיפוץ חללים שאינם ביתיים – לדוגמא, עסק או משרד. לעתים קרובות, שיפוץ מסוג זה מצריך עבודה שונה מאשר שיפוץ ביתי. לדוגמא – התעסקות עם קירות גבס, חלוקת חלל, מערכות תקשורת רלוונטיות ועוד.
 
 
אנחנו הופכים לכם כל חלום למציאות שעולה על פני כל דמיון! מעוניינים להתייעץ איתנו?
חייגו עכשיו והמומחים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 054-7767767