קבלן שיפוצים רשום

 
ענף הבניה סובל מליקויים רבים, בתחומי הבטיחות ובתחום האיכות, רובם ככולם נובעים מחוסר מקצועיות של הפועלים בתחום ללא רישיון, הסמכה ופיקוח מתאים. הן בתחום הבנייה באופן ישיר והן בתחום שירותי המשנה מומלץ לעבוד אל מול קבלנים מורשים ורשומים בלבד. כאשר מדובר בבנייה של בית או מבנה אחר מובן הצורך והפניה אל קבלן בנייה רשום. תחום השיפוצים והשירותים הנלווים (איטום, ריצוף, חשמל, אינסטלציה) סובל יותר מאנשי מקצוע שאינם מורשים ולרוב הצרכן לא תמיד מבין את ערכו של הרישום והרישוי בתחום.
חשוב לדעת כי אין החוק פוסל את קיומם ועבודתם של בעלי מקצוע שונים לרבות בתחום השיפוצים ואינו מחייב אותם לרישום. יחד עם זאת, רישום בפנקס הקבלנים מהווה אסמכתא לאמינות ולאיכות המספקת ללקוחות בשטח ביטחון יחסי בעולם פרוץ ולא מפוקח.
 

למה לחפש קבלן שיפוצים רשום ולא לעבוד עם בעלי מקצוע מומלצים בשטח?

 
לפני הכל חשוב להדגיש: אין מטרת האמור להכפיש איש ובין בעלי המקצוע השונים קיימים בעלי מקצוע אמינים ומצוינים בתחומם. ההמלצה לעבודה עם קבלן שיפוצים רשום נובעת מספר אלמנטים חשובים עליהם ניתן את הדגש:
ניסיון - קבלן שיפוצים רשום יכול לזכות בתואר רק לאחר הצגה של חמש שנות ניסיון מוכח בתחום.
פיקוח - הרישום בפנקס הקבלנים מאפשר ללקוח לקבלת מידע אודות הקבלן, כמו גם את הזכות לערער או להתלונן על עבודתו. חשוב לדעת כי לאיגוד הקבלנים אין סמכות חוקית לטיפול בתלונה והטיפול הוא משמעתי ומנהלתי, ויחד עם זאת קבלן שיפוצים רשום הנוטה לקבל תלונות מלקוחותיו יוסר מן הרישום.
בירוקרטיה - שיפוצים רבים מתבצעים כחלק מפרויקט גדול יותר בניהם תמ"א, שיקום ובינוי, שיפוץ לאחר שריפה או אסון טבע ושיקום מבנים. שיפוצים אלה לעתים זוכים לתמיכה ומימון חלקי או מלא של רשויות וחברות ביטוח. מימון זה ניתן רק לעבודת קבלנים מורשים ורשומים וכנגד פיקוח, קבלות בהליך עבודה מוסדר כחוק.
עובדים וקבלני משנה - קבלן שיפוצים רשום לא ייטול סיכונים בהעסקת עובדים באופן לא חוקי, בהעסקת עובדים לא מורשים ואף בהזמנת קבלני משנה לאתר העבודה. קבלן רשום לא יסכן את שמו הטוב ויקפיד על עבודה בהתאם לחוקי הבינוי ולתקנות הבטיחות, העסקת עובדים מקצועיים ומוסמכים בתחומם, יבצע פיקוח תמידי על העבודה ובעבודה אל מול קבלני משנה יבחר לעבוד עם קבלנים מורשים בתחומם.
 

קבלן שיפוצים רשום - תחומי פעילות

 
קבלני שיפוצים הם שם כולל לנותני שירותים בשלל תחומים בעולם הבינוי בניהם: חיפוי קירות, צבע וקוסמטיקה, איטום, בידוד, בנייה פנימית, ריצוף, עבודות עץ ועוד. יש לוודא כי בתחומים הדורשים עבודה בתשתיות עומק דוגמת חשמל, גז ואינסטלציה הקבלן עובד עם אנשי מקצוע מורשים בלבד, כעובדים שכירים או בפלטפורמה של קבלני משנה ועובדים במיקור חוץ.
 
 
אנחנו הופכים לכם כל חלום למציאות שעולה על פני כל דמיון! מעוניינים להתייעץ איתנו?
חייגו עכשיו והמומחים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 054-7767767