שיפוץ בית ישן

 
מבנים ישנים מוגדרים כמבנים בני למעלה משלושים שנים, כאשר שיפוץ בית ישן אינו דומה לשיפוץ נכסי נדל"ן קיימים לצורך שדרוג אסתטי, חידוש או התאמה לצרכים המשתנים.
שיפוץ בית ישן חייב להביא לפני הכל את החלפת התשתיות ואת חיזוק המבנה, ורק לאחר מכן יכול לכלול אלמנטים של עיצוב, תנאי נוחות שיקולים נוספים. חשוב לדעת כי שוק הנדל"ן מעריך נכסים ישנים, ובתנאי שאלו מתוחזקים היטב ומשופצים. השילוב בין אותנטיות לחדשנות יצר לא מעט בתי יוקרה וותיקים אך אטרקטיביים למראה ולמגורים.

 

שיפוץ בית ישן - מספר פרמטרים חשובים:

 
החלפת תשתיות
בעת שיפוץ בית ישן חובה להחליף את כל התשתיות קיימות, לרבות תשתיות חשמל, גז, תקשורת, אינסטלציה ועוד. גם כאשר עושה הרושם כי מדובר במערכות עמידות ותקינות, חשוב לזכור כי כל תקלה בהמשך תחייב חדירה אל עומק התשתית ובקיעה של קירות לצורך תיקון- סיכון מיותר שאין סיבה ליטול.
החלפת התשתיות מתבצעת בשלבים ההתחלתיים של שיפוץ בתים, מיד לאחר הריסת הקירות המיותרים, הרמת הריצוף במקרה הצורך ופירוק המטבח וחדרי האמבטיה. החלפת התשתיות תבוצע על ידי קבלני משנה המומחים כל אחד בתחומו ויש להתאים את התשתיות החדשות לצרכים המשתנים של המגורים במאה העשרים ואחת (תלת פאזי, הקמת קווי תקשורת פנימיים, מערכות חימום תת רצפתיות ועוד).

איטום ובידוד
איטום ובידוד זה בין האלמנטים החשובים בכל מבנה, הן לאיכות החיים והן לשימור המבנה. בעת שיפוץ בית ישן חובה לחדש אלמנטים אלו, לבצע איטום קירות חיצוני ופנימי מחדש, איטום חדרים רטובים ויצירת מערך בידוד תרמי ובידוד אקוסטי איכותי. מדובר למעשה בעבודה אשר אינה נראית לעין אולם חשובה מאין כמותה בכל סוגי המבנים, בוודאי בעת שיפוץ בית ישן אשר תשתיות האיטום והבידוד שלו מיושנות ו/או פגועות.

שימור אלמנטים
גם בבתים ישנים, ובעיקר כאשר בבית המשמש את בני אותה המשפחה, לצד הצורך בשיפוץ יעלה גם הצורך בשימור אלמנטים קיימים, הן ברמה הוויזואלית והן ברמה הערכית. ניתן לשמר אלמנטים רבים וליצור עיצוב אותנטי ונאמן למקור, וזאת לצד חדשנות ומודרניזם בבית המספק תנאי נוחות ואיכות חיים. בית שיפוץ בית ישן מומלץ להיוועץ מראש בקבלן המבצע ולהגדיר אלמנטים אותם תרצו לשמר קרובים ככל הניתן למקור. קיימים גם מעצבי פנים מומחים הנותנים דגש על שימור ואותנטיות. לעתים שימוש באבן מסוימת לצורך חיפוי או שמירה על מרחב חיצוני דוגמת הגינה עשוי לייצר את החיבור האותנטי המבוקש.

תכנון תקציב
כל שיפוץ בית או דירה מצריך תכנון תקציבי, אולם שיפוץ בית ישן מחייב היערכות וחשיבה מעמיקה יותר, שכן כמות ואופי הליקויים שיתגלו בזמן אמת, עשויים לעלות על אלו שנצפו מראש ולהשפיע על התקציב וההוצאה בפועל. בתים ישנים נוטים לסבול מתזוזה של קירות, ריקבון פנימי וליקויים נוספים אשר בזמן אמת ישפיעו על הליך השיפוץ ואף ייאלצו לתיקונים ועבודות בלתי מתוכננות.

 
שיפוץ בתים ישנים אצל אגדה יזמות
 
 
אנחנו הופכים לכם כל חלום למציאות שעולה על פני כל דמיון! מעוניינים להתייעץ איתנו?
חייגו עכשיו והמומחים שלנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 054-7767767