שיפוץ חדר אמבטיה - טיפים והמלצות

 
חדר האמבטיה בבית משלב בין צרכים פונקציונליים לצרכים מנטליים ורגשיים. באמצעות תכנון ועיצוב מותאם ניתן ליצור חלל מעוצב, מרגיע היוצר חוויית בילוי ושימוש חיובית ומהנה.
שיפוץ חדר אמבטיה יכול להתבצע באופן קוסמטי וחיצוני בלבד או לכלול אלמנטים פנימיים ומבניים לרבות החלפת צנרת פנימית, שילוב מערכות חכמות לחימום המים והחלל ועוד.
שיפוץ חדר האמבטיה יכול להתבצע כחלק משיפוץ כולל בבית או בפני עצמו, כאשר בכל אחד מן המקרים מומלץ ושוב לתת את הדעת הן על העבודה המקצועית ביותר והן על העלויות.

 

טיפים לשיפוץ חדרי אמבטיה:

 
קבלנים מורשים - בתחום השיפוצים בדומה לתחום הבניה קיימים קבלני שיפוצים מורשים לצד נותני שירות שונים הנשענים על שם וניסיון. בהחלטה על שיפוץ חדר האמבטיה מומלץ לפנות אל קבלן שיפוצים רשום ומורשה בלבד כמו גם לוודא כי הוא או מי מטעמו הוא אינסטלטור מנוסה ומורשה, בעל ידי בקווים פנימיים, פתרונות איטום חדרים רטובים וחומים נוספים אשר ישפיעו על איכות ועמידות העבודה.

הצעות מחיר - בכל עבודת שיפוץ, בוודאי בעבודה גדולה ומורכבת כשיפוץ חדר האמבטיה מומלץ שלא להסתפק בהצעתו של בעל מקצוע יחיד אלא להזמין מספר קבלנים ולקבל לפחות שלוש הצעות מחיר ועבודה. יש לקבל את ההצעות כתובות ומפורטות באופן שיאפשר השוואה בניהן, ולבקש מהקבלן לציין סטנדרטים ומותגים לחומרי העבודה והסניטריה (רובה אקרילית או אפוקסית, סוגי סילרים וחומרי איטום, דגמי מקלחון וכדומה).

קידמה טכנולוגית
- שיפוץ חדר האמבטיה יכול להתבסס על אלמנטים עיצוביים דוגמת ברזים מרהיבים והחלפת הקרמיקה והריצוף, אולם יכול גם לתרום לחוויית המשתמשים באמצעות פתרונות טכנולוגיים ומערכות מתקדמות וחכמות. שיפוץ חדר האמבטיה הוא אינו עניין של מה בכך ולרוב מתרחש לתקופה העולה על עשר שנים, ועל כן מומלץ להכיר ולשלב מערכות חימום מים, מערכות ייבוש, מערכות שליטה ותאורה שונות וכלים חדשניים רבים המוצעים בשוק במסגרת בית חכם.

איטום
- חדר האמבטיה הוא חדר רטוב - למעשה חדר אשר עוברות בו תשתיות אינסטלציה וחשוף למים עומדים ומים זורמים. על מנת להבטיח עמידות ואיכות כמו גם בטיחות למבנה ולמשתמשים איטום החדר חייב להתבצע בסטנדרטים מחמירים במיוחד ובאמצעות חומרי האיטום הטובים ביותר. וודאו עם הקבלן כי העבודה מתבצעת בהתאם להנחיות הבינוי תחת פרק איטום חדרים רטובים, כמו גם אחריות רחבת היקף לאיטום.

פתרונות אחסון
- בחירת הקרמיקות והריצוף הנם רק חלק מעיצוב חדר האמבטיה, כאשר יש לזכור כי תחושת חוסר סדר ואביזרים פזורים ההשפעה על העיצוב וההרגשה ניכרת. כבר בשלב תכנון השיפוץ יש לכלול פתרונות תליה, מידוף ואחסון המתאימים לעמידה בתנאי לחות ורטיבות. בבחירת מוצרי אלומיניום יש לבחור באלומיניום איכותי שאינו מחליד ובבחירה של ארונות שירות יש להעדיף פולימריים על פני מוצרי עץ שעשויים להתנפח.